28
Ja
Dlaczego warto stosować olej syntetyczny?
28.01.2016 15:39

Producenci zalecają, by olej silnikowy wymieniać co najmniej raz w roku lub po przejechaniu stosownej liczby kilometrów. Niezwykle istotny wpływ na eksploatację samochodu ma wybór oleju do silnika o odpowiedniej jakości.


Pod względem jakości i efektywności najbardziej polecanymi są oleje syntetyczne. Dlaczego warto wybrać olej syntetyczny?

Olej syntetyczny = najwyższa jakość

Innowacyjny olej syntetyczny już po uruchomieniu silnika dociera do główki tłoka, łożysk korbowodowych oraz pozostałych, nieco dalej położonych w układzie podzespołów. Syntetyk działa szybciej i skuteczniej niż ma to miejsce w przypadku oleju mineralnego, który w niskich temperaturach potrzebuje nawet kilkunastu sekund, by odpowiednio zabezpieczyć wszystkie elementy jednostki napędowej.

Olej syntetyczny zapewnia lepsze smarowanie, co pozwala wydłużyć żywotność silnika i jego podzespołów. Poza tym własności dypergująco-myjące syntetyku także prezentują się o wiele lepiej niż w przypadku mineralnych odpowiedników. Dlaczego wybór dobrego oleju jest taki ważny? Pamiętajcie, że niedostateczne smarowanie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika tj. zatracie jego elementów i sprzyjanie powstawaniu korozji. Kiepski olej obniży także moc silnika i nie będzie skutecznie wymywał nagarów.

Syntetyk lepszy w zimie

Oleje syntetyczne charakteryzuje także zdecydowanie lepsza odporność na trudne warunki pracy. Mowa przede wszystkim o mroźnej zimie. To nie odkrycie, że zachowanie odpowiedniej płynności oleju silnikowego podczas niskich temperaturach ułatwia rozruch jednostki napędowej oraz pozwala skuteczniej odprowadzać nadmiar ciepła. Jeżeli zależy Wam na dobrej ochronie silnika w trudnych warunkach to warto stosować olej syntetyczny, który po prostu lepiej znosi wszelkie niedogodności.

Pamiętaj o regularnej wymianie

Nie można zapominać, że olej silnikowy traci swoje parametry z biegiem czasu. Efektem kolejnych kilometrów jest stopniowa utrata właściwości fizykochemicznych oleju, co skutkuje gorszym zabezpieczeniem silnika. Dotyczy to także właściwości oleju w niskich temperaturach. Co prawda, gdy mowa o olejach syntetycznych, to zachowują skuteczność na długo, jednak z wraz z postępującym przebiegiem i one utracą pierwotne cechy. Dlatego należy przestrzegać okresów regularnej wymiany, zalecanych przez producenta. Dzięki temu, będziecie mieli pewność, że olej zachowuje wysokie właściwości i skutecznie chroni silnik, co jest niezwykle ważne przede wszystkich w trudnych warunkach eksploatacyjnych. W celu doboru dobrego oleju syntetycznego, który pochodzi od zaufanego producenta sugerujemy odwiedzić https://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/oleje-i-plyny,65.html, gdzie znajdziecie wysokiej jakości oleje w atrakcyjnych cenach.

Comments


Datenschutzerklärung
Make your free website at Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!